Середа, 07.06.2023, 05:41
Вітаю Вас Гость | RSS                       
Меню сайту
Форма входу
Логин:
Пароль:
Календар
«  Червень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика
Яндекс.Метрика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт підтримали

Історія коледжу

http://tznaeu.ucoz.ua/IMG/EMBLEMA_B.jpg        Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж геодезії та землеустрою Поліського національного університету»  – один з найстаріших аграрних закладів освіти в Україні. Він був заснований у м. Житомирі в 1912 році указом Урядового Сенату як землемірне училище, офіційне відкриття якого відбулося 21 жовтня 1912 року.

         У 1922 році училище було реорганізоване у межевий технікум, який у 1923 році отримав назву Волинський землеустрійний технікум ім. Раковського, при якому була створена землевпорядна профшкола.

У 1929 році до землеустрійного технікуму був приєднаний Новочорторийський агрономічний технікум, і на базі цих двох навчальних закладів був відкритий Волинський сільськогосподарський технікум з двома відділеннями: рільничим і землевпорядним.

У 1930 році технікум був реорганізований у Житомирський сільськогосподарський інститут технічних культур. При цьому значна частина студентів була переведена у Харківський сільськогосподарський інститут; туди ж було передане і геодезичне обладнання, а на базі землевпорядної профшколи, що залишилася, був створений землеустрійний технікум.

         В січні 1938 року технікум був переведений у м. Коростень. У 1941 році викладачі і студенти майже у повному складі пішли на фронт Великої Вітчизняної війни. Після визволення Житомирщини від німецько-фашистських загарбників у 1944 році технікум відновив свою діяльність у Житомирі з новою назвою - Житомирський технікум землевпорядкування. У 1952 році в технікумі було відкрите заочне відділення, а в 1956 році – бухгалтерське.

У 1958 році з метою покращення підготовки спеціалістів для сільського господарства, зміцнення навчальної бази, поліпшення матеріально-побутових умов студентів та наближення технікуму до виробництва навчальний заклад був переведений в с. Ярунь Новоград-Волинського району.

У 1961 році в технікумі відкривається нова спеціальність «Планування та організація сільськогосподарського виробництва» (пізніша назва «Економіка підприємства»). В 1992 році була відкрита спеціальність «Комерційна діяльність».

У 2007 році Житомирський технікум землевпорядкування пройшов реорганізацію згідно наказу Міністерства аграрної політики України № 606 від  04.11.2005 року і став відокремленим структурним підрозділом Державного вищого навчального закладу "Державний агроекологічний університет”. У 2008 році у зв’язку з отриманням університетом статусу національного технікум змінив назву на Технікум землевпорядкування Житомирського національного агроекологічного університету.

У зв’язку з введенням Закону України «Про фахову передвищу освіту» та на виконання наказу Міністерства освіти і науки України №618 від 15.05.2020 р. Технікум землевпорядкування Житомирського національного агроекологічного університету перейменований на   Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж геодезії та землеустрою Поліського національного університету» (наказ по коледжу від 24.09.2020р. №30-ок).

У повоєнні  роки  навчальним  закладом  керували  Поляновський Б.П.,     Омельчак П.П.,  Лаговський Ю.А.,  Куліш С.В.,  Піскорський В.М.,  Масира В.П., Ліневич Л.В. З 1989 по 2014 рік технікум очолював  Норинчак В.І., а з 2014 року директором технікуму став Гончарук Олександр Васильович.

Сьогодні    Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж геодезії та землеустрою Поліського національного університету» – це заклад фахової передвищої освіти, де створено всі необхідні умови для підготовки фахівців зі спеціальностей: «Геодезія та землеустрій», «Облік і оподаткування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

        Освітній процес забезпечують висококваліфіковані досвідчені педагогічні працівники, які прагнуть не тільки дати студентам ґрунтові знання, а й сформувати в них творчі здібності, свідоме ставлення до своєї майбутньої професії.

         До послуг студентів – бібліотека та читальний зал загальним фондом понад 40 тисяч примірників, 3 комп’ютерні класи на 27  дисплейних місць.

         Творчі пошуки колективу знаходять відображення в науково – методичних та дослідницьких роботах викладачів і студентів, участі в наукових конференціях, семінарах, конкурсах.

         В коледжі проводиться змістовна виховна робота, організоване дозвілля студентів. Працюють гуртки за інтересами, велика увага приділяється розвитку художньої самодіяльності, творчих здібностей студентської молоді.

         Результатом змістовної українознавчої роботи є створення в технікумі кімнати народознавства „Світлиця”. У ній зібрано зразки українського фольклору, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, народознавчий і краєзнавчий матеріал.

         Навчальний заклад, що в 1912 році прийняв на навчання перших 50 учнів, за роки своєї діяльності підготував понад 20 тисяч спеціалістів землевпорядного та економічного профілів. Серед його випускників – відомі науковці і працівники різних державних установ, керівники науково-дослідних та проектних інститутів землеустрою, викладачі вищих закладів освіти І – ІV рівнів акредитації, керівники обласних і районних органів влади, підприємств, банківських установ.

Пошук
Міні-Чат
Друзі сайту
Tестування для ОКР - Молодший спеціаліст
Сайт села Ярунь
Урядова гаряча лінія 1545
Сайт землевпорядників України
20 років газеті «Все про бухгалтерський облік»